Doordat we door omstandigheden niet eerder weg konden en het overwegend slecht weer was op veel plekken zijn we nog niet op pad geweest. Maar nu het weer zo mooi wordt gaan we er toch even uit.
Woensdag 4 maart 2026
Bijna zijn we zover om te gaan als we bemerken dat de koelkast niet werkt. Rond 12 uur lijkt alles het weer te doen en kunnen we dan toch vertrekken.
Bij het Bergherbos op de parkeerplaats van Klein Beekermark gaan we lunchen en daarna rijden we door richting Zeddam om weer eens een stukje van het Noaberpad te lopen en we vinden er enkele caches.
We passeren onderweg ook de Torenmolen van Zeddam.
De molen van Zeddam is een nog werkende, middeleeuwse torenmolen en behoort tot de oudste gemetselde molens van West-Europa. Zij werd voor het eerst genoemd in 1451, toen Willem van den Bergh verklaarde jaarlijks een malder rogge en een malder mout te schenken aan het Gasthuis te Bergh, gemalen op zijn molens te Berge, Sedam, Diedam en Genderingen.
In 1904 verkochten de toenmalige eigenaren van Huis Bergh, de Von Hohenzollerns, de Zeddammer molen aan de molenaar. De heer Jan Herman van Heek heeft de molen in 1929 teruggekocht en voor de ondergang behoed door de meest noodzakelijke herstellingen te laten uitvoeren.
Tijdens de wandeling komen we hierbij ook langs Havezate De Padevoort, een prachtig gebouw met slotgracht dat momenteel te koop staat, zo vertelt ons een voormalig tuinman die er met zijn hond wandelt.
Ook mensen die langs ons fietsen horen we elkaar vertellen dat het huis te koop staat voor een slordige 2,3 miljoen euro, het ziet er dan ook prachtig uit. Ook zien we het voormalig koetshuis, ook een mooi pand.
We lopen slechts 5 km van het Noaberpad, precies blz 63 uit het boekje.
Wel komen we nog langs de Mariakapel en vinden daar de antwoorden voor een multi die wat verderop ligt.
Voor de overnachting hebben we een mooie rustige plek gevonden op de nog redelijk nieuwe Camperplaats Ompert in Montferland, een km boven Azewijn. Mooi weids uitzicht en zicht op een sprong van zes reeën. We kunnen nog een tijd heerlijk van de zon genieten.
Donderdag 5 maart 2026
Heerlijk geslapen in deze rustige omgeving. Als we wakker worden schijnt de zon al bijna naar binnen, maar buiten is er nog een lage mist (grondmist) boven de weilanden. Het beloofd een mooie dag te worden.
We besluiten hier nog een nacht te blijven en vandaag op de fiets de omgeving te gaan verkennen en wat caches te doen, die liggen er nog genoeg!
We doen de serie ‘Dörpken aan de Strang’ en komen daarmee op leuke en soms verrassende plekjes en door een aantal dorpen. Het weer is vandaag fantastisch, zon en 19 graden. Vanmorgen rond 10 uur met een vestje aan op de fiets gestapt, maar wat later en de rest van de dag in shirtje kunnen fietsen.

We komen vandaag door Azewijn, Etten, Rafelder, Ulft en Vethuizen en genieten van het mooie weer en de mooie omgeving.
De laatste cache vinden we bij het Waalse Water, een zijtak van de rivier de Oude IJssel.
Hier zien we ook in de verte huis Kemenade in het buurtschap Wijnbergen, een klein kasteeltje in privébezit.
Rond vijf uur zijn we terug bij de camper met toch nog zo’n 38 km op de teller en kunnen we nog een uurtje van de zon genieten.
Vrijdag 6 maart 2026
Wordt vervolgd…
Geef een reactie